«

Пошук

Знаємо, як

Обробка водорозчинних лаків та лазурей

 

Переваги водорозчинних систем лаку у порівнянні з матеріалом, який містить розчинник, виявляються набагато значнішими в умовах малярного боксу, ніж можна було б передбачити. Водорозчинні лазурі та лаки пропонують, серед інших переваг, за показниками, які встановлені приписами органів промислового нагляду, тобто, рівень емісії шкідливих речовин, концепція фільтрувального обладнання та електрообладнання, вибухо- та пожежна небезпека, а також навантаження на організм працівника.

Додаткові переваги за критеріями техніки лакування: відсутність потреба у вентиляції приміщення та радикальне скорочення тривалості циклу нанесення лаку – хоча й можна сподіватися на це, але на практиці це неможливо реалізувати без погіршення результатів нанесення лаку. Саме тому ми хотіли б дати декілька порад, дотримання яких дозволить уникнути дефектів лакування:

 

1. Відведення вологи та дотримання температурного режиму
Уявлення про те що водорозчинні лаки не містять жодних органічних розчинників, є невірною. Поки всередині шару лаку знаходиться вода, він не може твердішати. Тому дуже важливо подбати про добру вентиляцію приміщень для сушіння.

 

2. Товщина вологого шару
Реологічні якості багатьох дисперсійних лаків дозволяють накладати лак вологим шаром більш високого порядку за розміром. Проте товсті шари лаку такого роду не можуть твердішати в межах нормального часу сушіння 12–18 годин, бо це є недостатнім і може призвести до проблем під час транспортування, стропування та складування вікон. Якщо треба досягти доброго наскрізного висихання шару лаку протягом ночі, не слід наносити водорозчинні лаки шаром завтовшки понад 150 мкм.

3. Сушіння
Якщо сушіння відбувалось "на око", або перевірялось лише ручним торканням, а вже за кілька годин слід наносити другий шар лаку, вода з другого шару лаку може призвести до набухання першого слою, і подальше сушіння буде тривати значно довше.

 

4. Профілі ущільнення
Матеріали для герметизації та ущільнення крайок слід узгодити з системою водяного лаку, щоб запобігти набуханню, вицвітанню кольору та склеювання під час нанесення покриття.

 

5. Віконні прибори
Віконні прибори та кріплення потрібні бути вільні від корозії. Притискання рами до стулок повинно бути для всіх елементів конструкції (стулок) рівномірним, та не надто сильним.